Pandemiczny kryzys przywództwa

Kryzys wywołany ogłoszeniem przez WHO pandemii (swoją drogą na bardzo niejasnej podstawie naukowej) spotęgował powszechną panikę wśród przywódców państw i doprowadził do gigantycznej destrukcji gospodarczej. Koszt badań genetycznych, które pozwalają między innymi...

Wilki i ludzie. Czy władza jest dobra?

Wilki w stadzie mają bardzo czytelną strukturę podziału władzy. Samiec alfa kojarzy nam się z siłą fizyczną, inteligencją, przebiegłością, z umiejętnością zdobywania i sprawowania władzy. Jakie wnioski, archetypy i symbole możemy przenieść ze świata wilków do świata ludzi?

Przewaga na pierwszej linii

Wolny rynek sprawia, że ludzkie talenty i umiejętności mogą błyszczeć pełnym blaskiem przyczyniając się do rozwoju organizacji. Rzecz w tym, by umieć te talenty wyłowić i wiedzieć jak je wykorzystać.

Koszty dominacji Wall Street

Czy wiedzą Państwo dlaczego Polskie Linie Lotnicze LOT – i nie tylko one – miały problem z Dreamlinerami? Wszystko przez finansistów z Wall Street!

Mój biznesowy blog

Zapraszam do lektury i komentowania moich wpisów. Dzielę się w nich moim doświadczeniem i przemyśleniami - biznes to przecież niezwykła przygoda. Miłej lektury!